Poradnik

 

3 etapy geodezyjnej obsługi inwestycji np. budowy domu

 

1. Pierwszą czynnością jaką należy wykonać planując budowę domu lub innej inwestycji jest zlecenie naszej firmie mapy do celów projektowych.

Zaktualizowana mapa jest niezbędna do wykonania projektu na Państwa działce przez wybranego projektanta. Treścią takiej mapy są informacje, takie jak: elementy ewidencji gruntów i budynków, plan zagospodarowania terenu a także sieci uzbrojenia terenu.

 

2. Gdy będą Państwo posiadać projekt budowlany oraz pozwolenie na budowę, będziemy mogli rozpocząć realizację projektu.

Na podstawie projektu wyznaczymy na działce, gdzie dokładnie powinien znajdować się obiekt. Wyniesiemy w teren wszystkie niezbędne osie konstrukcyjne oraz punkty załamania. Na ich podstawie ekipa budowlana rozpocznie prace wykonawcze.

Wytyczeniu podlegają również przyłącza do budynku sieci uzbrojenia terenu m. in. sieci gazowe, wodociągowe, kanalizacyjne oraz elektroenergetyczne.

 

3. Inwentaryzacja powykonawcza jest ostatnim etapem geodezyjnej obsługi Państwa inwestycji.

Po zakończeniu robót budowlanych nasza firma wykona dla Państwa niezbędne pomiary i sporządzi mapę z geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej budynku oraz przyłączy. Jest ona wymagana w momencie , gdy będą Państwo chcieli zgłosić w starostwie zakończenie budowy i uzyskać pozwolenie na użytkowanie obiektu (nadanie adresu budynku, zameldowanie w nim).

 

Wznowienie punktów granicznych

 

Myślisz o kupnie działki? A może planujesz ogrodzić swoją posiadłość – ale nie jesteś pewny którędy dokładnie przebiega granica?
Właśnie m. in. w takich przypadkach nasza firma przeprowadzi dla Państwa wznowienie granic.

 

Wznowienie granic przeprowadza się wtedy, gdy punkty graniczne zostały przesunięte, zniszczone lub po prostu nie jesteśmy pewni ich położenia. Możliwe jest do przeprowadzenia tylko na granicach ustalonych prawnie, czyli wtedy, gdy wcześniej zostały wyznaczone w toku czynności geodezyjnych lub istnieją materiały w ośrodku dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej , pozwalające na ponowne jednoznaczne wskazanie w terenie tych punktów. W pozostałych przypadkach konieczne jest rozgraniczenie.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

W razie wątpliwości lub pytań prosimy o telefon lub wysłanie formularza z zapytaniem.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji!